ANATOMIA SPORTU

SZYBKI KONTAKT

572 711 257

CZERNIEWICE

Użyj formularza lub skontaktuj się z nami bezpośrednio.

info@anatomiasportu.pl      |        TEL 572 711 257

Top

Blog

Letnie aktywności które pozwolą Ci pozostać w formie

Lato to szczególny czas, kiedy chcemy wyglądać perfekcyjnie. Kobietom zależy na płaskim brzuchu i zgrabnych pośladkach, z kolei mężczyźni chcą pochwalić się swoją sylwetką na plażach. By tak się jednak stało, powinniśmy o tym pomyśleć o wiele wcześniej. Oczywiście nie musimy się katować morderczymi treningami przez cały rok, ale już kilka miesięcy przed wakacjami warto pomyśleć o ćwiczeniach wykonywanych kilka razy w tygodniu oraz zbilansowanej diecie, która jest połową naszego sukcesu. Jeśli trzymaliśmy się takiego planu, to w lato wystarczy wykonywać tylko krótkie i przyjemne aktywności, które z powodzeniem podtrzymają naszą wypracowaną formę…

Korzystaj z pięknej pogody

Przede wszystkim powinniśmy korzystać z pogody jaką mamy teraz za oknem. Początek lata to moment, kiedy możemy dostarczyć naszemu organizmowi tak upragnioną witaminę D, a przy okazji jeszcze popracować nad formą. Możemy zacząć od długich spacerów, następnie 3-4 razy w tygodniu decydować się na bieganie w parku, a jeśli lubimy dłuższe wyprawy to idealnym rozwiązaniem będzie rower i wycieczki za miasto. Pamiętajmy jednak, że nie musimy „wypluwać płuc”. Długi, ale spokojny trening bardzo dobrze podziała na całe nasze ciało, a dodatkowo spalimy nadmiar tłuszczyku, który pozostał nam jeszcze po zimie.

Trochę wody dla ochłody

Woda jest nieodzownym elementem każdej diety i treningu, jednak nie tylko o jej piciu będziemy pisać. Jeśli nie jesteśmy fanami zamkniętych basenów, to latem mamy jedyną i niepowtarzalną okazję by skorzystać z pięknych mazurskich jezior czy też nieco chłodnego, ale za to jak orzeźwiającego polskiego morza. Krótki trening pływacki w naturalnym zbiorniku wodnym to również świetny pomysł na zachowanie, a nawet poprawę naszej sylwetki. Ponadto zwiększymy pojemność płuc oraz poprawimy kondycję, która przyda nam się przy cięższych treningach.

Sport jako zabawa

Lato to idealna pora, by potraktować sport jako zabawę. Wakacyjny humor, piękna pogoda, a być może nawet plaża to idealny zestaw by podtrzymywać naszą formę, bawiąc się. Koszykówka, siatkówka plażowa, badminton czy beach soccer na plaży to najlepsze aktywności, które nie tylko dadzą nam wielką frajdę, ale również wprowadzą element rywalizacji wśród znajomych,  a co za tym idzie „zmuszą” nas do wysiłku. Co ważne, w przypadku tego rodzaju sportów pracuje nasze całe ciało, więc jest to idealny trening ogólnorozwojowy, który bardzo często pomijamy ćwicząc na siłowni.

Bez diety ani rusz

Aktywności aktywnościami, ale nawet podczas wakacji nie powinniśmy zapominać o diecie, która jest połową naszego sukcesu, w postaci pięknej sylwetki. Oczywiście latem trudniej nam się powstrzymać przed pysznymi lodami czy chłodnym drinkiem lub piwem – ba, straciłby na tym nasz humor i radość z tak pięknego okresu jakim jest lato. Dlatego też powinniśmy we wszystkim zachować umiar i nie katować się na siłę, zabraniając sobie takich przyjemności, ale również mieć z tyłu głowy, jak ciężko pracowaliśmy przez ostatni czas by osiągnąć zamierzony cel.

Share
No Comments
Add Comment
Name*
Email*

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram