ANATOMIA SPORTU

SZYBKI KONTAKT

572 711 257

CZERNIEWICE

Użyj formularza lub skontaktuj się z nami bezpośrednio.

info@anatomiasportu.pl      |        TEL 572 711 257

Top
 

FAQ

Naciśnij na pytanie i przeczytaj odpowiedź.

Dla kogo prowadzone są lekcję pływania

Lekcje pływania prowadzimy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do każdej osoby
podchodzimy w sposób indywidualny, dobieramy tak ćwiczenia, by nauczać skutecznie,
jednocześnie pamiętając o komforcie psychicznym naszych „uczniów”.

Ile lekcji potrzeba żeby nauczyć się pływać?

Trudno jest jednoznacznie, bez rozmowy i pierwszej lekcji pływania odpowiedzieć na to
pytanie. Tempo nauki pływania jest uzależniona od wielu czynników m.in. od motywacji
własnej, indywidualnego potencjału motorycznego, systematyczności w zajęciach, a także od
wcześniejszych doświadczeń z wodą. Nauka pływania jest procesem, który w zależności od
tego jakie są oczekiwania ucznia może się wydłużyć lub skrócić.

Ile razy w tygodniu trzeba chodzić na zajęcia?

Każdy decyduje sam. Zasada jest taka sama jak np. przy nauce języka obcego. Zależy jakiego efektu oczekujemy. Żeby zachować rytm nauki trzeba uczęszczać minimum 1 raz w tygodniu. Optymalne jest uczęszczanie 2 razy w tygodniu. Dziecko nie czuje przemęczenia a efekty nauki są widoczne „gołym okiem”. Trzy razy w tygodniu i więcej chodzą tylko ci którzy kochają pływanie bezgranicznie. To nie ma być katorga tylko przyjemność albo miły obowiązek. Najlepiej niech dziecko zdecyduje czy chce chodzić aż tak często.

Do jakiej grupy powinien dołączyć mój syn/córka?

Na pierwszych zajęciach zawsze jest przeprowadzana wstępna analiza umiejętności pływania uczestnika, po takich zajęciach trener/instruktor proponuje grupę zgodnie z umiejętnościami. To ma być zabawa, a nie stres dla dziecka.

Moje dziecko dopiero w połowie roku skończy 4 lata. Czy może już teraz zacząć naukę?

Nie patrzymy nikomu w metrykę. Chodzi tutaj o rozwój społeczny i emocjonalny. Jeżeli dziecko jest w stanie pracować w grupie, zaakceptować obcą osobę jako instruktora i słuchać jego poleceń to zapraszamy. Jeżeli jeszcze nie może funkcjonować bez rodzica to musimy jeszcze chwilę poczekać.

Czy rodzic wchodzi z dzieckiem do wody?

Nie, nasi instruktorzy wchodzą do wody z dziećmi. Rodzice mogą sobie pływać na torach udostępnionych dla klientów indywidualnych, obserwować lekcję z trybun.

Czy dziecko musi mieć ze sobą jakiś sprzęt?

Nie, wszystkie niezbędne przybory zapewniamy my. Dziecko jedynie musi mieć , strój pływacki, ręcznik, mydło, klapki i opcjonalnie okularki (okularki dostaje od nas).

ALE UWAGA: nie używamy masek do nurkowania, nosków i rurek.

Czy musimy od razu wykupić karnet czy możemy najpierw przyjść na próbę?

Nie ma obowiązku wykupywania karnetu. Przychodzicie na pierwszą lekcję i po tej lekcji decydujemy dopiero co dalej. Jeżeli lekcja się nie podobała to nawet nie trzeba za nią płacić. Po prostu rozstajemy się w pokoju. Jeżeli lekcja się podobała to płacimy za nią i ewentualnie za następne. Można płacić za pojedyncze lekcje lub wykupić karnet semestralny na 1 raz w tygodniu lub na więcej razy w tygodniu. Od tego uzależniona jest cena.

Jaki rodzaj zajęć wybrać? indywidualne czy grupowe?

Zapisując dziecko warto dobrze się zastanowić, jaki rodzaj zajęć wybrać – grupowe czy indywidualne. Choć dzięki każdemu z nich dziecko nauczy się pływać, odpowiedni ich dobór pozwoli zwiększyć efektywność nauki i zachęcić naszą pociechę do zajęć.

Podczas zajęć indywidualnej trener/instruktor pracuje wtedy z jednym uczniem i skupia na nim całą swoją uwagę. W jakiej sytuacji takie zajęcia będą najlepszym rozwiązaniem? Kiedy dziecko jest nieśmiałe, jeśli chcemy aby nauka szybciej przyniosła efekty, gdy dziecko ma trudności ze zrozumieniem.

Natomiast zajęcia grupowe mają formę lekcji w niewielkich grupach. Kiedy w takim razie wybrać tą formę zajęć? Jeśli nasze dziecko jest wystarczająco otwarte i pewne siebie, to zajęcia w grupie mogą okazać się efektywniejsze ponieważ rywalizuje z innymi, w grupie łatwiej o zabawę, nowe możliwości komunikacyjne, dziecko uczęszczając na zajęcia grupowe zapewne pozna nowych kolegów i być może z częścią z nich nawiąże bliższą znajomość, motywacja w grupie.

Ile osób liczy grupa?

Maksymalna ilość dzieci w grupie to 4 osoby. Są one mniejsze niż w standardowych szkołach pływania. Przy takiej ilości osób w grupie jest po pierwsze łatwiej prowadzić zajęcia, po drugie, wszystkie błędy wykonywane podczas zadanych ćwiczeń są szybciej wychwytywane niż w grupach o większej ilości dzieci. Po trzecie jest to komfort dla dzieci na torze basenowym.

Czy lekcję na których było się nieobecnym przepadają czy można je jakoś odrobić?

Wszystkie nieobecności można odrabiać w inny dzień tygodnia na tym samym basenie lub nawet, jeżeli wygodniej, to na innym basenie. Ważne żeby zmieścić się do końca semestru. Niewykorzystane zajęcia nie przechodzą na kolejny semestr.

Czy jest jakaś zniżka dla rodzeństwa?

Tak, jest do wyboru „karnet rodzeństwo”

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram